اخبار

بهره گیری از ظرفیتهای گروههای جهادی در مقابله با ویروس کرونا

بهره گیری از ظرفیتهای گروههای جهادی در مقابله با ویروس کرونا دکتر وثوقیان این مطلب را در دیدار با مسئول گروه جهادی حضرت رقیه (س) وابسته به هیئت آل یاسین شهرستان هامون عنوان و گفت: همیشه گروههای جهادی و خیرین در کنار بهداشت و درمان بوده و این بار هم با همکاری و همت گروه جهادی بمنظور جلو گیری از انتشار ویروس کرونا و ضدعفونی کردن روستا های شهرستان هامون کرونا را شکست خواهیم داد. دکتر وثوقیان بیان کرد با توجه به اینکه گروه جهادی همیشه در روستا ها در حال خدمت میباشند تاکید نمود تا نسبت به اطلاع رسانی عمومی به مردم در خصوص خطر انتشار این ویروس را گوشزد کنند.

ادامه مطلب

جلسه هماهنگی برون بخشی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هامون

جلسه هماهنگی برون بخشی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هامون با حضور دکتر وثوقیان مدیر شبکه و سروان میر مسئول پیشگیری انتظامی هامون با هدف بسیج مبارزه با کرونا در محل ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان هامون برگزار گردید. در ابتدا دکتر وثوقیان ضمن قدردانی از تعاملات مناسب و همکاری بین شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی بمنظور پیشگیری از بیماری کرونا و جلو گیری از تجعمات غیر ضروری دراماکن عنوان داشت :با توجه بحران بیماری کرونا سلامتی و فراهم کردن مکان های بهداشتی حق مردم است و برای مهیا کردن آن نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد. وی از هماهنگی بین بخشی دایر اماکن و بازرسین بهداشت محیط در قالب طرح های ضربتی و همیچنین برخورد با واحد های صنفی متخلف که سلامت مردم شهرستان را بخطر می اندازند ابراز خرسندی نمود. در ادامه سروان میر از اقدامات انجام شده شبکه بهداشت و درمان در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا ، آموزش پرسنل انتظامی، تب سنجی و ضدعفونی کردن اماکن انتظامی و همکاری مناسب مدیر و همکاران بهداشتی و دلسوزی آنان در امر سلامت جامعه تشکر کرد.

ادامه مطلب
به همت تیم بسیج جامعه پزشکی شهرعلی اکبر هامون انجام شد.

به همت تیم بسیج جامعه پزشکی شهرعلی اکبر هامون انجام شد.

به همت تیم بسیج جامعه پزشکی شهرعلی اکبر هامون و با همکاری بخشداری تیمورآباد و هییت آل یاسین تمامی اماکن عمومی و مذهبی روستاهای ل‏طف الله،خراشادی،‪ خدری،صیادان سفلا ،حسینا، محمداعظم ،محمدصفر،آزادی، ملاعلی ،اسماعیل قنبر، تیموآباد، چلنگ، سنچولی ضدعفونی و گند زایی شد.

ادامه مطلب
خدمت ادامه دارد

خدمت ادامه دارد

بمناسبت ولادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام با حضور امام جمعه شهر علی اکبر و تیم بسیج جامعه پزشکی هامون ضمن ایجاد شادی نشاط در بین مردم در اقدامی خود جوش بار دیگر تمامی اماکن عمومی این شهر از قبیل مصلی ،مساجد، پارک ها ، منازل افراد بی بضاعت و .... ضدعفونی و گندزایی شد .

ادامه مطلب
نظارت بر عملکرد تهیه و توزیع مواد غذایی

نظارت بر عملکرد تهیه و توزیع مواد غذایی

در آستانه سال نو و بمنظور پیشگیری از بیماری کرونا تیم بهداشت محیط شهرستان هامون از مراکز تهیه وتوزیع مواد غذایی نانوایی ها سطح شهر محمدآباد و شهر علی اکبر بازدید نمودند و نحوه شستشوی صحیح دست وچگونگی استفاده از مواد گندزدایی درخصوص پیشگیری کرونا را به متصدیان تاکید کردند.

ادامه مطلب
خدمات مستمر

خدمات مستمر

در راستای ایمنی بیشتر و کاهش آلودگی مردم به بیماری کووید ۱۹ تیم بسیج جامعه پزشکی هامون و مرکز خدمات جامع سلامت شهری شهرعلی اکبر ضمن آموزش و توزیع تراکت آموزشی بین مردم ، ضد عفونی کردن ادارات ،فروشگاههای مواد غذایی،مصلی ، مساجد و نانوایی‌های سطح شهرعلی اکبر را انجام دادند.

ادامه مطلب

کار خداپسندانه

به همت گروه خیرین مهر آل یاسین و همکاری تیم بسیج جامعه پزشکی شهرستان هامون تعدادی مایع شستشوی دست و تراکت آموزشی بمنظوری پیشگیری از بیماری کرونا ویروس بین زنان باردار نیازمند روستاهای دولت آباد، حسین آباد، گنبد شاهی ،توتی و آخوند غلامی شهرستان هامون توزیع شد .

ادامه مطلب

استفاده از تربیون های نماز جمعه یکی از موثرترین راههای پیشگیری بیماریهای واگیر .

سخنرانی دکتر نیما وثوقیان مدیر شبکه بهداشت و درمان هامون در نمازجمعه این شهرستان . دکتر وثوقیان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان ضمن بیان مطالب در خصوص بیماری کرونا ویروس در خصوص اقدامات پیشگیرانه و موثر سرایت این ویروس توضیحاتی بیان نمود.

ادامه مطلب
برگزاری آزمون فصلنامه بهورزی در شهرستان هامون

برگزاری آزمون فصلنامه بهورزی در شهرستان هامون

آزمون فصلنامه بهورزی باحضور بهورزان و کارشناسان ستادی شبکه بهداشت و درمان هامون درمحل مرکز خدمات جامع سلامت شهری محمدآباد برگزارشد.   باتوجه به اینکه بهورزان از سطوح مهم ارائه خدمت دربهداشت میباشند این آزمون باهدف ارتقاء سطح آگاهی وتوانمندی وکسب مهارتهای لازم وآشنایی بهورزان با آموزشهای جدید فصلنامه ها بهورزی برگزار گردید.   موارد امتحانی این آزمون ازبین فصلنامه های بهورزی چهار فصل بهار، تابستان ،پاییزو زمستان سال ۹۸ ارسالی به خانه های بهداشت میباشدکه پس ازکسب امتیاز لازم به نفرات برتر جوایزی اهداء میگردد.

ادامه مطلب